PREFABRYKATY

Zakład Materiałów Budowlanych

Krogulcza Sucha 56A

26-505 Orońsko

(48) 618 42 52

693 977 600

www.wasik.pl

info@wasik.pl

605 205 205

BETON

Przedsiębiorstwo

Produkcyjno - Usługowo - Handlowe

Krogulcza Sucha 56A

26-505 Orońsko

536 205 205

Prowadzimy działalność na terenie miast:
Radom
Kielce
Końskie
Lublin
Opoczno
Starachowice
Zwoleń

Nadproża betonowe – trwała konstrukcja nad Państwa drzwiami i oknami

Nadproża betonowe to kolejny produkt, jaki znajduje się w ofercie naszej firmy. To element niezbędny przy budowie domów jednorodzinnych, budynków gospodarczych, przemysłowych i wielorodzinnych. Inna, często stosowana nazwa nadproży, to belka nadprożowa betonowa. Wykonywane w naszej firmie nadproża betonowe to elementy trwałe, wytrzymałe i wykonane precyzyjnie, dzięki stosowanym technologiom produkcji, wykorzystującym między innymi nowoczesne urządzenia wibroprasujące i zaawansowane komputerowe systemy nadzoru jakości. Nasze produkty poddawane są także stałej kontroli ze strony naszego laboratorium. W ofercie posiadamy także bardzo popularne nadproża tylu L.

 

Czym są nadproża betonowe? To belki betonowe, która są przeznaczone do przykrywania w czasie budowy otworów, przeznaczonych do montowania okien i drzwi. Belka nadproża ma za zadanie utrzymać ścianę nad oknem i drzwiami oraz przenieść ciężar obciążenia ściany na mur, na którym opierają się obie końcówki nadproża.

 

Najpopularniejsze są nadproża typu l (między innymi nadproża l19), które są często stosowane w Polsce. Nadproża produkowane są w różnych długościach – w zależności od tego, jakiej szerokości mają być drzwi i okna (oraz np. bramy garażowe). Zazwyczaj stosowane w Polsce nadproża mają od 90 do 270 cm długości.

 

Najpopularniejsze w Polsce są nadproża betonowe typu L19. Charakteryzują się one tym, że ich przekrój ma kształt litery L, szerokość dolnej podstawy (stopki) wynosi 90 mm, a wysokość nadproża to 190 mm. Belki tego typu wykorzystywane są do wykonywania nadproży nad otworami drzwiowymi, garażowymi i okiennymi na murach wewnętrznych i zewnętrznych. Przy budowie warto także pamiętać o tym, aby nadproże odpowiednio ocieplić. Pomoże to poprawić termoizolację domu i zapobiegnie powstawaniu mostków cieplnych.

 

Nadproża betonowe pełnią bardzo ważną rolę w każdym budynku budowanym z użyciem technologii murowanych. Dlatego też nasza firma oferuje Państwu najwyższej jakości belki nadprożowe, w pełni bezpieczne, trwałe i wykonane zgodnie z Polskimi normami. Nasze nadproża l19 cena – atrakcyjna, jakość – wysoka, precyzja wykonania – doskonała. Czy można chcieć czegoś więcej? Bez różnicy, czy miejscem Państwa inwestycji jest Polska czy miasto, niedaleko którego się mieśmy, czyli Radom – nasze nadproża z pewnością zdadzą egzamin. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Switch to mobile version