PREFABRYKATY

Zakład Materiałów Budowlanych

Krogulcza Sucha 56A

26-505 Orońsko

(48) 618 42 52

693 977 600

www.wasik.pl

info@wasik.pl

605 205 205

BETON

Przedsiębiorstwo

Produkcyjno - Usługowo - Handlowe

Krogulcza Sucha 56A

26-505 Orońsko

536 205 205

Prowadzimy działalność na terenie miast:
Radom
Kielce
Końskie
Lublin
Opoczno
Starachowice
Zwoleń

Belka stropowa teriva – lekka i uniwersalna konstrukcja

Od samego początku naszej działalności, specjalnością naszego zakładu jest produkcja materiałów prefabrykowanych. Dbając nie tylko o jakość, ale także o łatwość montażu oraz atrakcyjne warunki cenowe, oferujemy rozwiązania, które łączą w sobie te cechy. Dlatego też w naszej ofercie znajdą Państwo najbardziej uniwersalne i lekkie konstrukcje stropowe, których fundament stanowi belka stropowa teriva.

 

Belka stopowa teriva składa się ze stopki oraz zabetonowanej w niej stalowej kratownicy. Oprócz niej w systemie stropowym wyróżniamy pustak stropowy oraz beton. Podczas, gdy belka stropowa odpowiada za nośność konstrukcji, pustak stanowi wypełnienie mające znaczny wpływ na termoizolację oraz akustykę pomieszczenia.

 

Dlaczego właśnie teriva? Ponieważ, jak już wspomnieliśmy, jest konstrukcją najbardziej uniwersalną. W praktyce oznacza to, że znajduje zastosowanie do przykrycia pomieszczeń o nieregularnych kształtach. A wszystko za sprawą możliwości dowolnego skracania belki do wymaganej długości. Ekipy budowlane belkę doceniają także za łatwość transportu, składowania i montażu, który nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu. Łatwość montażu polega na ręcznym układaniu belek na ścianach nośnych a następnie na ułożeniu na belkach odpowiednich pustaków.

 

Stropy w naszej ofercie dzielą się na stropy dla budownictwa mieszkaniowego oraz budownictwa użyteczności publicznej. Poszczególne ich rodzaje różnią się między sobą następującymi parametrami technicznymi: obciążeniem technologicznym, rozpiętością stropu, osiowym rozstawem belek, wysokością konstrukcyjną, grubością nadbetonu oraz ciężarem konstrukcji stropu. Z przyjemnością pomożemy Państwu dobrać rodzaj optymalny do Państwa potrzeb. Poza tym dbając o komfort i bezpieczeństwo użytkowników naszych stropów, ogromną wagę przywiązujemy do zapewnienia optymalnej odporności ogniowej, izolacyjności akustycznej oraz izolacyjności cieplnej.

Switch to mobile version